Akonan kuntoon
Tämän blogin RSS-syöte | Kommenttien RSS-syöte
Etelästä kuuluu
08/07/2008 21:58 kirjoittanut: akonan
Käytiin tosiaan lauantaina katsomassa Rion osavaltion kisoja ja oli kyllä aikamoinen meininki! Menee hetki ennen kuin on Suomessa a) noin paljon porukkaa katsomassa b) noin paljon porukkaa ottelemassa :) Silti kisajärjestelyt toimivat yllättävänkin hyvin. Ainakin näin katsojan näkökulmasta.
Hassua oli, ettei kisaajista kukaan oikeastaan lämmitellyt. Toki sellaista pyörittelyä ja hyppimistä, mutta kunnon lämpöjä ei ottanut kukaan. Eikä paikalla edes ollut tatamia jossa olisi voinut lämmitellä/venytellä.
Opettajani poika vei omassa sarjassaan mestaruuden näytöstyyliin. Oli erittäin hieno olla todistamassa tota!
Illalla käytiin sitten "puistossa" juhlimassa, joka olikin sitten kukkula jossa oli palttiarallaa 1000 ihmistä :D Erittäin hieno meininki!
Sunnuntain vietin biitsillä ja UFC:tä katsellessa.
Maanantaina päivä taas biitsillä ja iltatreeneihin. Tulipahan kyytiä taas :)
Tiistaiaamuna herätys klo 5 ja takaisin treenisalille painimaan. Pari tuntia vietin biitsillä, pienet torkut ja nyt venyttelyä ennen illan treenejä.
Pääpiirteittäin ole ollut tyytyväinen omiin paineihini. Paljon on tullut opittua ja paljon pitää muuttaa treeniä kotopuolessa. Kisaamaankin on taas pakko ryhtyä - lähinnä jättää pois se kisakammo ja alkaa vain kiertämään kaikki mahdolliset kisat, että saa siitä rutiinin.
Kuvia en valitettavasti esille ennen kuin pääsen takaisin. Koneen ja kameran yhdistävä piuha, kun on jossain päin Helsinkiä :)
Kommentit (3)
Bunny B 09/07/2008 00:04 |
|
aapo 09/07/2008 10:51 |
|
akonan 09/07/2008 14:49 |
Sinun täytyy olla kirjautuneena sisään jättääksesi vastauksen.

20.08.2008
14:09
Nimimerkki: